Co bylo a co bude?

Ahoj, víte, co se dělo v roce 2014?

Proběhla Kapitánská lesní škola vodních skautů.
Jaká byla?
FAJN…
Proběhly 4 víkendy (zahajovací-seznamovací, plachetní, divoká voda, závěrečný) a letní táborová část.

Chceš vědět víc?

1. víkend se zahájil v Jablonci, všichni nastoupili na palubu lodi a vypluli do neznámých vod KLŠVS. Víkend byl naplněn přednáškami, teorií, plaváním, praxí a pádlováním na ZW – Mšenské nádrži a WWI-II na Kamenici.

2. plachetní víkend se celý strávil pod plachtami na Sečské přehradě a to teoreticky, ale hlavně prakticky.

Táborová část pod Stvořidly – stála za to! – plavili jsme se na cestě dál lodí, která nešťastně ztroskotala a zachráněná posádka se musela plavit na provizorních plavidlech po skupinách… Některé nástrahy nebylo lehké překonat – jízdu na peřejích, správně se plavit po vyznačené plavební dráze, snášet nástrahy počasí… Naštěstí ale trosečníky zachránila nová loď a tak se mohli všichni plavit KLŠVS dál…

Na 4. víkendu se krotila divoká voda a překonávaly se nástrahy v plavbě jako studená voda, testy, zkoušení, strach…

A poslední víkend?
Na něm úspěšných 14 nových kapitánů vyrazilo na svoji další plavbu a ty ostatní je určitě budou brzy následovat… Ples a pomoc na 3. jezech bylo završením celé náročně nabyté, ale nezapomenutelné KLŠVS 2014.

A co nás ještě čeká?
Přece setkání absolventů a přátel školy v únoru 2015, takže absolventi, nezapomeňte, že i sníh je forma vody a přijeďte s ní zazápolit na sjezdové nebo běžecké tratě u Jablonce.

Chceš být taky kapitánem a něco zažít? Nebo chceš si to zažít na vlastní kůži?
Třeba bude kapitánka 2016 – tak se přihlas 😉

Tým KLŠVS 2014

 
Tým instuktorů Kapitánské lesní školy
IMG_1817_1


Kapitánská lesní škola 2014
KLSVS2014
Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *